Marcin Milczarek

radca prawny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

O mnie

Wybór mojej kariery zawodowej był nieoczywisty, biorąc pod uwagę fakt, że ukończyłem liceum o profilu matematycznym. Powinienem więc raczej zostać inżynierem albo naukowcem – np. matematykiem lub fizykiem. Jednak z faktu, że lubię matematykę do zajmowania się tym całe życie jest bardzo daleko.

Wbrew temu co sądzi większość ludzi, uważam, że prawo jest nauką ścisłą, ponieważ wymaga logicznej interpretacji przepisów, czyli ma wiele wspólnego z matematyką. Dlatego zacząłem studiować prawo, a podczas studiów odkryłem, że istnieje prawo finansowe, a więc jak najbardziej związane z liczbami. Naturalnym więc było zainteresowanie się tym kierunkiem, a stamtąd był już tylko krok do podatków.

Niestety okazało się, że prawo podatkowe jest jednak bardzo nieprecyzyjne, co powoduje mnogość interpretacji i sporów. Nie zmienia to faktu, że zajmowanie się nim sprawiało mi zawsze dużą przyjemność. Zacząłem mieć z nim większą styczność w międzynarodowych firmach doradczych, w których pracowałem, a potem, już we własnej kancelarii, okazało się, że każda decyzja biznesowa (czy też prawna) ma również drugie podłoże – finansowe, czyli podatkowe, dlatego też kontynuowałem moje związki z podatkami.

Okazało się to zwłaszcza bardzo przydatne, kiedy historia zatoczyła koło, czyli moja kancelaria stała się częścią międzynarodowej sieci. Klienci działający na rynku międzynarodowym zawsze mają dużo pytań dotyczących podatków ☺ a nawet okazuje się, że coraz częściej i osoby prowadzące biznes na rynku krajowym uznają, że pomoc fachowca w tym zakresie będzie im bardzo przydatna.

Podczas różnych spotkań biznesmeni, a także po prostu znajomi pytają mnie często o różne kwestie związane z podatkami, więc pomyślałem, że zamiast opowiadać wszystko kilka razy założę blog i będę na nim opisywał różne przemyślenia związane z tym tematem. Pozwoli mi to też być może na poznanie nowych osób, a ja zawsze chętnie zawieram nowe znajomości ☺

Nie żyję oczywiście samą pracą, mam też rodzinę – jestem ojcem i mężem.

*****